EFFIE AWARDS SLOVAKIA 2023 SPUSTILA REGISTRÁCIU DO SÚŤAŽE

Tento rok súťaž prináša viaceré zmeny, vrátane posunu termínu vyhlásenia výsledkov na 9. februára 2024. V tomto termíne sa uskutoční aj odovzdanie ocenenia Agentúra roka 2023.

 

Prehliadka najvýznamnejších marketingových kampaní roka. Aj tak by sa dala charakterizovať súťaž EFFIE. Čo nás čaká tento rok v slovenskom kole, z ktorého víťazi a držitelia zlatej EFFIE postupujú do globálneho kola súťaže?

 

Organizátori sa rozhodli rozšíriť súťažné kategórie o novú kategóriu EFFIE for GOOD, ktorá obsahuje dve subkategórie:

●     BRANDS - ESG projekty komerčných značiek,

●     NON-PROFIT - komunikácia tretieho sektora.

 

Do tohto ročníka súťaže je možné prihlásiť reklamné kampane, ktoré prebiehali od 1. novembra 2022 do 31. októbra 2023. Späť sa vracia možnosť prihlásiť do súťaže komerčné kampane viac ako raz, konkrétne maximálne dvakrát do produktovej a/alebo špeciálnej kategórie.

 

Faceliftom si prešla aj prihláška súťažných prác, ktorá sa rozšírila čo do počtu slov, tak aj do vyplňovaných polí. Prihlasovatelia získajú viac priestoru na prezentáciu svojich nápadov, strategického myslenia aj meraných výsledkov. Čo sa do prihlášky nedostane už neodznie nikde inde, pretože verejné prezentácie shortlistovaných kampaní boli zrušené.

 

Všetky zmeny sú výsledkom opakovanej diskusie a sme presvedčení, že budú pre súťaž ako aj pre prihlasovateľov prínosom. Zároveň ide o nevyhnutný krok smerom k štandardizácii a trendom v nadnárodných formátoch, kde radi vidíme umiestnenia slovenských reklamných prác. Dúfajme, že sa to bude dariť ešte viac, “ hovorí za organizátora súťaže Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka Klubu reklamných agentúr Slovenska.

 

Výnimočné digitálne kampane, presvedčivé televízne reklamy alebo inovatívne stratégie, ktoré priniesli excelentné výsledky je možné prihlasovať do 8. decembra 2023. Prvá zvýhodnená uzávierka súťažných prác je už 1. decembra 2023.

 

Proces hodnotenia v troch bodovaných oblastiach: IDEA a STRATÉGIA, EXEKÚCIA a VÝSLEDKY odštartuje už 13. decembra 2023. Do poroty zasadne viac ako 20 odborníkov z reklamných a mediálnych agentúr, ale aj zadávateľov a špecialistov marketingovej komunikácie v dvoch súťažných porotách.

 

Slovenských branžových profesionálov sa Klubu reklamných agentúr Slovenska darí exportovať aj do nadnárodných porôt. Napríklad v roku 2023 do poroty EFFIE EUROPE zasadli Milada Halová a Alena Popovičová (Tatrabanka), Radovan Pokojný (KIA Slovakia) a Patrícia Čertek (Zaraguza).

 

Predstavenie najefektívnejších kampaní roka Effie Awards Slovakia 2023 a vyhlásenie víťazov Agentúry roka 2023 sa uskutoční 9. februára 2024.

 

Všetky informácie o súťaži a kompletný štatút súťaže sú dostupné na www.effie.sk.

 

 

 

…………………………….

EFFIE® Slovakia je slovenská národná súťaž efektivity marketingovej komunikácie pôvodných reklamných kampaní. Odborným garantom súťaže je Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS).

 

História EFFIE siaha do roku 1968, kedy The New York American Marketing Association po prvý raz udelila ocenenie EFFIE award. KRAS získal licenciu v roku 1999.

 

Okrem národného kola je možné súťažiť ďalej vo formátoch: Effie Europe (najefektívnejšie kampane z Európy), Effie Multiregion (kampane, ktoré bežali naprieč najmenej 4 krajinami a 2 regiónmi sveta), Effie Best of the Best (kampane ocenené zlatou / grand EFFIE z celého sveta).

 

V roku 2023 sa podarilo uspieť a získať shortlisty v EFFIE Europe slovenským agentúram:

●     JANDL s prácou Definition of Love pre klienta Pernod Ricard/ABSOLUT,

●     MUW Saatchi & Saatchi s prácou Respect for all that connects us pre klienta Slovak Telekom,

●     TRIAD Bratislava s prácou Honestly… pre klienta UNIQA,

●     Istropolitana Ogilvy s prácou Children: Testimony of War pre klienta Magna Slovakia/ Magna Fundraising,

●     THIS IS LOCCO s prácou Nastenka, The Voice Against Russian Propaganda pre klienta Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

 

Výsledky budú vyhlásené na EFFIE AWARDS GALA, ktoré sa uskutoční 5. decembra v Bruseli.